..
POLSKA WYPRAWA RATOWNIKÓW - 100 LECIE TOPR - DHAULAGIRI 2009

 
2009-03-25
Odsłon: 997
 

Wyprawa Ratowników - w Kathmandu

Pozdrawiamy  z Kathmandu!

Po długim locie samolotami 24.03.2009 o godzinie 15:30 wyprawa dotarła do Kathmandu. Jeszcze wieczorem odbyły się ostateczne negocjacje z obsługującą naszą bazę i karawanę agencją.
Po krótkim odpoczynku, następnego dnia zostały rozdzielone zadania dla poszczególnych członków wyprawy. Część uczestników zajęła się zakupami sprzętu, a reszta odbieraniem cargo i załatwieniem formalności.
Podczas spotkania w ministerstwie turystyki i lotnictwa cywilnego kierownik wyprawy, Ryszard Gajewski, odebrał pozwolenie na zdobywanie szczytu przez wyprawę. "Od tej chwili jesteśmy oficjalną wyprawą w Nepalu"- powiedział Gajewski.
Jutro spodziewamy się zakończyć formalności z odbiorem cargo z lotniska i zaczniemy przygotowanie ładunków dla karawany.

Maciej Pawlikowski

Obecnie Kathmandu jest puste, turystów jest mało (sezon wiosenny dopiero się rozpoczyna). Dookoła chodzą burze, więc niebo jest zachmurzone (temp. 21-26 st.). Prawdopodobnie z powodu małej ilości wody w rzekach i dużego zapotrzebowania na energię są kłopoty z prądem. Zasilanie jest załączane kilkakrotnie w ciągu dnia zgodnie z ogłoszonym grafikiem. Większość sklepów i restauracji ma swoje agregaty. Ale gdy nie ma prądu w sieci, nie działa internet. Jak dotąd większość spraw wyprawowych udaje nam się załatwić w dość ekspresowym tempie. Jeśli jutro bez przeszkód odbierzemy cargo, to pojutrze wyruszymy w góry.
Pozdrawiam w imieniu wszystkich uczestników wyprawy.

Tomek Witkowski
 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
ZAPISZ
 
Maryjka 2009-03-26 19:39:12
Pozdrawiam wszystkich, których nie znam i tych których znam, najcieplej jednak Maćka. Tatuśku chałupa stoi, choć maksymalnie zasypana. Na dole wszystko w porządku. Ela już do Ciebie pisze. Całujemy, pozdrawiamy Tata też. Pa pa


Archiwum wpisów
 

Pn

Wt

Sr

Czw

Pt

So

Nd